Δανειστική βιβλιοθήκη

Στον 1ο όροφο δημιουργήθηκε και λειτουργεί δανειστική βιβλιοθήκη ενώ διαμορφώθηκε και χώρος ανάγνωσης.Δημιουργήθηκε με τη συμβολή πολλών ατόμων ο χώρος της δανειστικής βιβλιοθήκης, όπου οι μαθητές και οι μαθήτριες παραμένουν κατά τις ώρες που δεν βρίσκονται στην τάξη και νιώθουν όμορφα. Γονείς, βοηθητικό προσωπικό, εκπαιδευτικοί, συγγενείς, φίλοι συμπολίτες, σύλλογοι  μας πρόσφεραν βιβλιοθήκες, βιβλία, τραπέζια, καναπέ, καρέκλες, εργασία. Έργα των μαθητών από τις Δημιουργικές Εργασίες κρεμάστηκαν από το ταβάνι. Συνεισέφεραν: Η δημοτική βιβλιοθήκη και η υπεύθυνη κα Μαρκοπούλου Δ.,  η κα Μαυρομάτη, ιδιοκτήτρια του Δάφνης Club, ο Πολιτιστικός σύλλογος Συκιάς, το βιβλιοπωλείο Επίκεντρο, η κα Γουλή, το ΚΑΠΗ, η κα Τσιπά Α., ο κ. Μπούρδαλης Ν., η κα Ρουσινού Γ., η κα Παπαριστείδη Ρ., η κα Κοσκώση Ε., ο κ, Σμυρνής Σ., η κα Σμυρνή Σ., μαθητές του σχολείου και η υπεύθυνη καθηγήτρια κα Τσαμοπούλου Μ., η κα Γκίνη Μ., ο κ. Μαγγίνας Κ., ο Δήμος Ξυλοκάστρου ? Ευρωστίνης.

Δανειστική βιβλιοθήκη