ΕΟΡΤΑΣΜΟΣ ΤΡΙΩΝ ΙΕΡΑΡΧΩΝ

Ο εορτασμός των τριών Ιεραρχών στις 30 Ιανουαρίου 2020 περιελάμβανε αρχικά εκκλησιασμό όλου του σχολείου που πραγματοποιήθηκε στον ιερό ναό της Παναγίας της Φανερωμένης και ακολούθως εκδήλωση που επιμελήθηκε η θεολόγος του σχολείου μας κ. Μπανιώτου Μαρία και παρουσίασαν οι μαθήτριες της Α΄ τάξης Αθανασοπούλου Μαρία- Αντιόπη, Μέλλιου Αγγελική και ο μαθητής της Α΄ Πανταζής Βασίλης.

Ακολούθησε η κοπή βασιλόπιτας από τον Σύλλογο Γονέων και Κηδεμόνων του σχολείου μας.

Τυχερός ήταν για φέτος ο μαθητής της Β΄Καλεσιώρας Σταύρος.

Παράλληλα, πραγματοποιήσαμε και σύνδεση( live streaming) με το Ευρωκοινοβούλιο στο Στρασβούργο, με την επιμέλεια της κ. Παπαριστείδη Ρόης και τη βοήθεια του μαθητή της Β΄Μπερτσεκά Πάρη. Στην συνεδρίαση των εφήβων εκπροσώπησε τους νέους της χώρας μας, αλλά και το σχολείο μας, η μαθήτρια της Β΄ τάξης Δημητρέλη Ευγενία. Την ομάδα των μαθητών από την Πελοπόννησο συνόδευσε και η συνάδελφος κ. Ναστάτου Ευφημία, ΠΕ06.