Ευχαριστήρια επιστολή προς τη ΜΟΤΟΛΕΣΧΗ Ξυλοκάστρου

Σας ευχαριστούμε θερμά για την προσφορά αντισηπτικών στο σχολείο μας, το Γενικό Λύκειο Ξυλοκάστρου, τα οποία μας είναι πολύτιμα στην προσπάθειά μας να αντιμετωπίσουμε τις αυξημένες ανάγκες υγιεινής λόγω της πανδημίας για τους μαθητές/μαθήτριές μας και εμάς. Θεωρούμε ότι η πράξη σας είναι μια έμπρακτη απόδειξη προσφοράς και αλληλεγγύης, αξιών και στάσεων ζωής που είναι ιδιαίτερα σημαντικές για την οικοδόμηση μιας κοινωνίας ανθρωπισμού, εθελοντισμού και υπευθυνότητας, βασισμένης στη συλλογικότητα και το ενδιαφέρον για τον συνάνθρωπο. Με αυτές τις αρχές μπορούμε να αντιμετωπίσουμε κάθε δυσκολία και ατομικά και συλλογικά.

Ελπίζουμε να συνεχίσετε το έργο της κοινωνικής προσφοράς σας και το παράδειγμά σας να ακολουθήσουν και άλλοι!