ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΚΩΔΙΚΩΝ ΜΗΧΑΝΟΓΡΑΦΙΚΟΥ

Αγαπητοί γονείς και υποψήφιοι, σας ενημερώνουμε ότι οι τελειόφοιτοι και απόφοιτοι που συμμετείχαν στις πανελλαδικές εξετάσεις 2023 στο σχολείο μας, θα προσέρχονται ΑΥΤΟΠΡΟΣΩΠΩΣ στο σχολείο για τη δημιουργία κωδικού ασφαλείας για την υποβολή του Μηχανογραφικού τους Δελτίου για εισαγωγή στην τριτοβάθμια εκπ/ση και του Παράλληλου Μ.Δ. για εισαγωγή σε δημόσια ΙΕΚ, σύμφωνα με την παρακάτω σειρά: Τμήμα Γ1 την Τρίτη 20/6/23 και την Πέμπτη 22/6/23 από 9.00 έως 13.00, το τμήμα Γ2 και οι απόφοιτοι προηγουμένων ετών την Τρίτη 27/6/21 και το Γ3 την Τετάρτη 28/6/23 και την Πέμπτη 29/6/23 τις ίδιες ώρες. Επισημαίνουμε ότι τον κωδικό ασφαλείας θα πρέπει να τον δημιουργήσει ο ΙΔΙΟΣ ο υποψήφιος / η ΙΔΙΑ η υποψήφια. Σε περίπτωση κωλύματος του υποψηφίου / της υποψήφιας θα πρέπει να εξουσιοδοτήσει τον κηδεμόνα του/της με υπεύθυνη δήλωση. (Εγκύκλιος Υ.ΠΑΙ.Θ: Φ 251/68007/Α5/16-06-2023) Μαζί τους θα πρέπει να έχουν ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΑ ΤΟ ΔΕΛΤΙΟ ΕΞΕΤΑΖΟΜΕΝΟΥ και προαιρετικά την αστυνομική ταυτότητα. Για υποψηφίους που θέλουν να υποβάλλουν Μ.Δ. με το 10% και δεν συμμετείχαν φέτος στις εξετάσεις είναι απαραίτητη και η βεβαίωση συμμετοχής στις Πανελλαδικές του έτους που εξετάστηκαν.

Η ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΡΙΑ ΔΙΕΥΘΥΝΤΡΙΑ
ΑΡΑΠΟΓΛΟΥ ΑΝΤΩΝΙΑ