Τελετή βράβευσης των νικητών του διαγωνισμού EUSO

DSC05664RES
Η ΤΕΛΕΤΗ ΒΡΑΒΕΥΣΗΣ ΤΩΝ ΝΙΚΗΤΩΝ ΤΟΥ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΥ EUSO (διεξαγωγής πειραμάτων Φυσικής, Χημείας, Βιολογίας) N.ΚΟΡΙΝΘΙΑΣ και Ν.ΑΡΓΟΛΙΔΑΣ
Παρουσία του Διευθυντή Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης κ.Σαμαρά, του Συμβούλου Καθηγητών Φυσικών Επιστημών κ. Κατσίγιαννη, πολλών καθηγητών, γονέων και μαθητών, έγινε στις 13/12/2015 στο 4ο ΓΕΛ Κορίνθου η βράβευση των ομάδων που νίκησαν στον τοπικό διαγωνισμό EUSO.
Η ομάδα του ΓΕΛ Ξυλοκάστρου αν και έλαβε για ΠΡΩΤΗ φορά μέρος, κατέκτησε την ΠΡΩΤΗ θέση στον Νομό.

Η ομάδα αποτελείτο από τους μαθητές της Β΄ Λυκείου, Μέλλιο Αργύρη, Μπράβο Παναγιώτη και Σαλλή Σωκράτη.
DSC05690RES

Στη φωτογραφία από τη βράβευση η ομάδα των μαθητών (από αριστερά) Σαλλής Σ., Μπράβος Π και Μέλλιος Αρ.) και μπροστά (από αριστερά) η κ.Παπαριστείδη Ρόη Βιολόγος και coach της ομάδας στα πειράματα Βιολογίας, ο Διευθυντής του ΓΕΛ Ξυλοκάστρου κ. Μαυρόπουλος Ανδρόνικος Γεωλόγος και ο Υποδιευθυντής του ΓΕΛ Ξυλοκάστρου κ.Μπονάτσος Στάθης, Φυσικός και coach της ομάδας στα πειράματα Φυσικής. Ο κ. Μπούρδαλης Νίκος χημικός και coach της ομάδας στα πειράματα Χημείας δεν τα κατάφερε να παραβρεθεί λόγω ανωτέρας βίας.