Πανελλήνιο σχολικό πρωτάθλημα ποδοσφαίρου κοριτσιών

ΣΥΝΕΧΙΖΕΤΑΙ Η ΘΡΙΑΜΒΕΥΤΙΚΗ ΠΟΡΕΙΑ ΤΗΣ ΟΜΑΔΑΣ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΥ ΚΟΡΙΤΣΙΩΝ ΤΟΥ ΓΕΛ ΞΥΛΟΚΑΣΤΡΟΥ

xylok

Αφού κατέκτησε το Πρωτάθλημα Κορινθίας η Ποδοσφαιρική ομάδα των κοριτσιών του σχολείου  μας, συνέχισε την θριαμβευτική της πορεία προς το final four, νικώντας το ΓΕΛ Ασπροπύργου Δυτικής Αττικής με το εντυπωσιακό σκορ 9-0 !!!

Με την θερμή υποστήριξη όλων των μαθητών του σχολείου μας, κάτω από την καθοδήγηση του προπονητή και γυμναστή του ΓΕΛ Ξυλοκάστρου Γιάννη Δορμπαράκη και με τη βοήθεια των μαθητών Νιάρρου Βασίλη, Παναγουλόπουλου Ηλία και Θεοδωρόπουλου Σωτήρη, τα κορίτσια έφτασαν σ? αυτήν την εντυπωσιακή νίκη.

Η ενδεκάδα αποτελείτο από τις :

Κλώνου Αφροδίτη, Μέτση Θεοδώρα, Βαλιμήτη Φωτεινή,  Γκουρβέλου Νικολίτσα, Κατσούλη Ελισάβετ, Βαρβέρη Ασημίνα, Κούκα Παρασκευή, Τσάτσαρη Γεωργία, Δαμηλάκου Δόμνα, Γιάννου Κωνσταντίνα, Ματθαιοπούλου Σωτηρία.

Αλλαγές: Ζαφειροπούλου Νότα, Γκιόκα Μαίρη, Κραββαρίτη Μαργαρίτα

Τα γκολ πέτυχαν: Τσάτσαρη Γεωργία 4

Γιάννου Κωνσταντίνα 3

Δαμηλάκου Δόμνα 1

Κραββαρίτη Μαργαρίτα 1

Συγχαρητήρια στα κορίτσια και στον προπονητή και καλή συνέχεια!!!